Samorządowe Przedszkole nr 163 w Krakowie

O przedszkolu

 O naszym przedszkolu

 

-------------------------------------------------------------------------

Samorządowe Przedszkole nr 163 w Krakowie istnieje od 1980r. Położone jest na terenie osiedla Piaski Nowe, w dzielnicy Podgórze. Znajduje się w budynku przeznaczonym na ten cel, którego właścicielem jest Gmina Kraków.

Posiada sześć sal do zajęć i zabaw wychowawczo – dydaktycznych. Są one odpowiednio przestronne, dobrze wyposażone  w sprzęty i pomoce dydaktyczne.

Przedszkole posiada własny, duży,  zagospodarowany ogród (ok. 3000m²). Rośnie w nim wiele gatunków drzew, krzewów i innych roślin ozdobnych. Na jego terenie znajdują się piaskownice oraz urządzenia i sprzęty do zabaw dla dzieci.

Obecnie placówka liczy sześć oddziałów. Uczęszcza do niej średnio ok. 150 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Przedszkole jest czynne w godzinach od 6:30 do 17:00.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wizja Przedszkola
1. Przedszkole jest placówką przyjazną, przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole, nastawioną na  osiąganie sukcesu.
2. Przedszkole umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska.
3. Atmosfera sprzyja akceptacji każdego dziecka, przeciwdziała izolacji społecznej i nietolerancji wobec wszelkich „inności”.
4. Rodzice są partnerami uczestniczącymi w życiu przedszkola.
5. Program Przedszkola ukierunkowany jest na dziecko, jego potrzeby, umożliwia mu wszechstronny rozwój osobowości.
6. W przedszkolu pracuje wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna.
7. Przedszkole stwarza dzieciom możliwość samorealizacji, pracy z rówieśnikami, kreatywnego myślenia, działania i przeżywania, uczestniczenia w ciekawych zajęciach, poznawania otaczającej rzeczywistości z zachowaniem wartości uniwersalnych: dobra, prawdy i piękna.
8. Wszyscy przestrzegają praw dziecka, dbają o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikację interpersonalną.
9. Przedszkole promuje swoje osiągnięcia w środowisku lokalnym.

Misja Przedszkola
Nasze Przedszkole:
1. Zapewnia dzieciom opiekę oraz bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne.
2. Wspiera działania wychowawcze i edukacyjne rodziców.
3. Tworzy warunki do nabywania przez dziecko umiejętności zgodnie z jego możliwościami rozwojowymi.
4. Kieruje się zasadami wynikającymi z Konwencji Praw Dziecka oraz powszechnie przyjętymi normami społecznymi i moralnymi.
5. Organizuje sprawne funkcjonowanie organów przedszkola i zarządzania placówką.
6. Analizuje i ocenia efekty swojej pracy, a uzyskane wyniki wykorzystuje do ciągłego doskonalenia się.



 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU

6.30 – 8.30: schodzenie się dzieci

  • zabawy swobodne podejmowane z inicjatywy dzieci z niewielkim udziałem nauczyciela;
  • inne czynności i zajęcia zaplanowane przez nauczyciela np.: ćwiczenia i zajęcia ogólnorozwojowe i kompensacyjno – stymulujące, w tym wspomagające indywidualny rozwój dziecka, zabawy integrujące grupę, zabawy ruchowe, rozmowy indywidualne z dziećmi, ćwiczenia poranne;          
  • 8.30 – 8.45: przygotowanie do śniadania/czynności organizacyjne, opiekuńcze, higieniczno-sanitarne/

8.45 – 9.00: śniadanie

9.00 – 9.15: przygotowanie do zajęć/czynności organizacyjne, opiekuńcze, higieniczno-sanitarne/

9.15 – 10.00 dzieci młodsze /max. do 10.30 - dzieci starsze/:

  • realizacja zintegrowanych działań edukacyjnych - zajęcia z całą grupą w szczególności wg programu wychowania przedszkolnego /w tym zajęcia organizowane także poza terenem przedszkola – warsztaty, wycieczki itp./
  • ćwiczenia i zajęcia ogólnorozwojowe i kompensacyjno – stymulujące, w tym wspomagające indywidualny rozwój dziecka, zabawy ruchowe, zabawy swobodne, zabawy i gry dydaktyczne organizowane przez nauczyciela - w sali lub ogrodzie przedszkolnym; inne zajęcia organizowane także poza przedszkolem.
  • inne zajęcia organizowane przez nauczyciela, w tym poza przedszkolem;

10.00/10.30 – 11.45:

  • zajęcia i zabawy w ogrodzie przedszkolnym lub spacery (w przypadku złych warunków atmosferycznych - zabawy swobodne lub inne zabawy, w tym ruchowe lub zajęcia zaplanowane przez nauczyciela organizowane w sali przedszkolnej);
  • inne zajęcia organizowane przez nauczyciela, w tym wycieczki;

11.45 – 12.00: przygotowanie do obiadu /czynności organizacyjne, opiekuńcze, higieniczno-sanitarne/

12.00 – 12.30: obiad

12.30 – 14.30 w grupie dzieci 3 - letnich: przygotowanie do odpoczynku poobiedniego na leżaczkach - czynności organizacyjne, opiekuńcze, higieniczno-sanitarne; odpoczynek na leżaczkach;

12.30 - 13.00 w grupach dzieci starszych: zajęcia i zabawy relaksacyjne

13.00 - 14.30: zajęcia dodatkowe; w grupach dzieci starszych: religia

14.30 – 14.45: przygotowanie do podwieczorku /czynności organizacyjne, opiekuńcze, higieniczno-sanitarne/ podwieczorek

14.45 – 17.00: 

  • zabawy swobodne podejmowane z inicjatywy dzieci z niewielkim udziałem nauczyciela;
  • inne czynności i zajęcia zaplanowane przez nauczyciela np.: ćwiczenia i zajęcia ogólnorozwojowe i kompensacyjno – stymulujące, w tym wspomagające indywidualny rozwój dziecka, zabawy integrujące grupę, zabawy ruchowe, rozmowy indywidualne z dziećmi, rozchodzenie się dzieci; 
  • zajęcia dodatkowe
  • czynności organizacyjne, porządkowe, itp.; rozchodzenie się dzieci.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OPŁATY ZA KORZYSTANIE Z WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO ORAZ ZA WYŻYWIENIE

 

Co zrobić, aby dokonać opłaty?

1.Przypomnieć sobie jaki numer indywidulany dotyczący odpłatności został przypisany Państwa dziecku (rodzice każdego dziecka otrzymali od przedszkola pisemnie taką wiadomość).

2.Sprawdzić w tabeli (wywieszonej w przedszkolnej szatni) z numerami dzieci oraz kwotami do zapłaty za konkretny miesiąc, jaką kwotę należy uiścić za dane dziecko.

3.Dokonać wpłaty na konto bankowe do 14 dnia danego miesiąca.

 

(Do tego dnia opłata ma już wpłynąć na konto MCOO).

 

Należy wpłacić DOKŁADNIE taką kwotę jaka została podana!!!

 

09 1020 2892 0000 5702 0590 5213

 

( nr rachunku bankowego)

 

Odbiorca:

 

MCOO w Krakowie

 

Samorządowe Przedszkole nr 163

 

30-686 Kraków

 

WAŻNE!!!W tytule należy wpisać!!!!!:

 

Imię i nazwisko dziecka oraz informację „Opłata za przedszkole za miesiąc…” (napisać za jaki miesiąc i rok).

 

(Jeśli ktoś z Państwa ma w naszym przedszkolu więcej niż jedno dziecko to patrzy na kwoty dla każdego dziecka. Następnie może zrobić każdemu dziecku osobny przelew lub zsumować kwoty i zrobić jeden przelew – ale pamiętać, aby wtedy w tytule wypisać imię i nazwisko wszystkich dzieci, za których dokonywana jest opłata).

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tematu odpłatności, prosimy o kontakt z kancelarią przedszkola.

 

SERDECZNIE PROSIMY O TERMINOWE I SOLIDNE DOKONYWANIE OPŁAT!!!

 

 


 

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2019-2020 Samorządowe Przedszkole nr 163 im. Heleny Bechlerowej w Krakowie, wprowadza nowy sposób powiadamiania rodziców o kwocie do zapłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz opłaty za korzystanie z wyżywienia za dany miesiąc. Na ten moment rezygnujemy z tzw. „książeczek”, które do tej pory funkcjonowały.

Teraz każdemu dziecku przypisany został przez system internetowy indywidulany numerktóry będzie obowiązywał przez cały rok szkolny i który należy zapamiętać!!! Rodzic każdego dziecka osobiście jest informowany o przypisanym numerze. Tabela z numerami oraz kwotami do zapłaty będzie wywieszana co miesiąc (do 5 dnia danego miesiąca – rozpoczynając od października 2019 r.) na terenie szatni w przedszkolu.

BARDZO PROSIMY TERMINOWO WPŁACAĆ (do 14 dnia każdego miesiąca) DOKŁADNIE TAKĄ KWOTĘ, KTÓRA JEST PRZYPISANA DANEMU DZIECKU!!!!

Poniżej przypominamy INFORMACJĘ O OPŁATACH ZA KORZYSTANIEZ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO I ZA KORZYSTANIE Z WYŻYWIENIA

Na podstawie art. 52 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. 2017 r. poz. 2203 z późn. zm.), uchwały Nr XCVII/2509/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 14 marca 2018 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków oraz zarządzenia Dyrektora Samorządowego Przedszkola Nr 163 im. im. Heleny Bechlerowej w Krakowie ul. Podedworze 2a, 30-686 Kraków,  informuję, iż opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz opłata za korzystanie z wyżywienia od dnia uczęszczania dziecka do przedszkola będzie naliczana i uiszczana przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka do dnia 14 każdego miesiąca następującego po miesiącu uczęszczania dziecka do przedszkola. Do dnia 5 każdego miesiąca następującego po miesiącu uczęszczania dziecka do przedszkola dyrektor przedszkola przekaże informację o wysokości opłaty za pobyt oraz za wyżywienie dziecka w przedszkolu. Po otrzymaniu niniejszej informacji rodzice/opiekunowie prawni dziecka są zobowiązani dokonać do dnia 14 tego miesiąca zapłaty we wskazanej wysokości na rachunek bankowy. Kwota należna do zapłaty powinna być zgodna z informacją otrzymaną od dyrektora.

Opłatę za KORZYSTANIEZ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO I ZA KORZYSTANIE Z WYŻYWIENIA należy wpłacić na konto bankowe: 09 1020 2892 0000 5702 0590 5213 ( nr rachunku bankowego)

Odbiorca:

MCOO w Krakowie

Samorządowe Przedszkole nr 163

ul. Podedworze 2a

30-686 Kraków

WAŻNE!!!W tytule należy wpisać!!!!!: Imię i nazwisko dziecka oraz informację „Opłata za przedszkole za miesiąc…” (napisać za jaki miesiąc i rok).

Niedokonanie wpłaty we wskazanym terminie będzie skutkowało upomnieniem, co dodatkowo zwiększy należność o koszty upomnienia. Nieuiszczenie należności w terminie wskazanym w upomnieniu będzie skutkować wszczęciem postępowania egzekucyjnego, co spowoduje powstanie obowiązku uiszczenia kosztów egzekucyjnych, które są zaspokajane
w pierwszej kolejności.
Ponadto informuję, że w razie braku wnoszenia opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz opłata za korzystanie z wyżywienia, na podstawie ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2018 r. poz. 2134 z późn. zm.), organ właściwy może przekazać w całości należne świadczenie na poczet ww. zaległości.


 


 

Opłaty za korzystanie z przedszkola

 

1. Stawka żywieniowa dziennie wynosi: 0d 1 września 2023 r.

  • 3 posiłki (w tym: śniadanie, obiad, podwieczorek): 13,00 zł
  • 2 posiłki (w tym: śniadanie + obiad lub obiad + podwieczorek): 9.75 zł

 

2. Wysokość opłat za świadczenia – „za pobyt” wynosi:  

  1. w godz. 8.00 – 13.00 bezpłatnie;
  2. za korzystanie ze świadczeń poza 8.00 – 13.00:
  3.  przez dzieci 6-letnie realizujące roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne – nie ma opłat / wg zasady obowiązującej w ustawie o systemie oświaty, dzieckiem 6-letnim jest to, które rozpoczyna edukację przedszkolną od nowego roku szkolnego (od września) w roku kalendarzowym, w którym ukończy 6 lat. Podobnie należy definiować dziecko 5-letnie/;
  4. przez pozostałe dzieci uczęszczające do przedszkola za godzinę pobytu dziecka: 1,30 zł, a w przypadku korzystania przez rodziców z Programu „Krakowska Karta Rodzinna 3+” lub Kraków dla Rodziny N – 0, 65 zł, natomiast dla rodzin objętych zarówno Programami KKR 3+ jak i Programem Kraków dla Rodziny N – 0, 00 zł.     

3. Opłaty za korzystanie z usług Przedszkola pobierane są z „dołu”.  Termin płatności do 14 – tego dnia miesiąca następnego.

4. Opłaty nie naliczane są tylko w przypadku całodziennej nieobecności dziecka w danym dniu (liczone na koniec miesiąca).

5. Opłata za świadczenia za czas przebywania dziecka w Przedszkolu poza godzinami w ramach realizacji podstawy programowej wynosi dla dzieci poniżej 6-lat odpowiednio 1,30 zł lub 0,65 zł za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka.

6. Opłaty dokonuje się na rachunek bankowy przedszkola:

Bank PKO B.P.

09 1020 2892 0000 5702 0590 5213

  (przy dokonywaniu opłaty należy pamiętać w szczególności o wpisaniu nazwy i nr przedszkola oraz imienia i nazwiska dziecka, za które dokonywana jest opłata)


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samorządowe Przedszkole nr 163 im. Heleny Bechlerowej w Krakowie włączyło się do akcji 1% podatku za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.

Możemy wzbogacić wyposażenie naszego przedszkola dzięki darowiznom pochodzącym z tej akcji.

W tym celu należy wypełnić deklarację podatkową w następujący sposób:

Deklaracja podatkowa zawiera dwa pola, które są niezbędne by przekazać 1% rocznego podatku. W pola te wpisać należy:

  • numer KRS organizacji: 0000052078
  • przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1%
  • cel szczegółowy 1%: Samorządowe Przedszkole nr 163 w Krakowie

Bardzo istotne jest właściwe podanie danych organizacji oraz celu szczegółowego. Błąd, szczególnie w numerze KRS organizacji, spowoduje, że pieniądze nie będę przekazane na rzecz organizacji.

...