Mały Inżynier

Kolejne atrakcje dla dzieci w naszym przedszkolu….:)

Już 3 lutego 2023 r. (piątek) dzieci ze starszych grup: III, IV, V i VI wezmą udział w warsztatach

MAŁEGO INŻYNIERA

które poprowadzą pracownicy firmy KOSMOS.

Zajęcia odbędą się w godz. 9.00-11.00

„Mali inżynierowie dowiedzą się jak skonstruować radio, wzbić w powietrze śmigło, zbudować układ do nagrywania dźwięków. Dziecko w prosty sposób, niczym składanie klocków, buduje zestawy elektroniczne: np. urządzenie, które po zapadnięciu zmroku włącza światło, dzwonek do drzwi, alarm, silnik hybrydowy, koło wodne.

Układy elektroniczne mogą być sterowane: magnesem, wodą, dotykiem, światłem i dźwiękiem, uzyskując tak intrygujące efekty jak: błyskające żarówki, wentylatory napędzane silnikiem, latające śmigła i mnóstwo fantastycznych efektów dźwiękowych. Zajęcia pozwolą dziecku dobrze poznać ekscytujący świat elektroniki i elektrotechniki podczas budowania własnych układów oraz wykonywania eksperymentów. Wszystkie elementy zestawów są BEZPIECZNE, zaprojektowane w sposób umożliwiający ich bezproblemowe łączenie za pomocą zaciskanych złączek”. (Firma Kosmos).Zajęcia są przeznaczone dla dzieci ze starszych grup.