Praca edukacyjna prowadzona jest w oparciu o:

Podstawę programową wychowania przedszkolnego (załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej Dz. U. z 2017r.poz.356)

Program wychowania przedszkolnego:

• „Program wychowania przedszkolengo" Wyd. MAC EDUKACJA.

Pakiety działań opracowane przez nauczycieli – programy dodatkowe, uzupełniające:

• „Bezpieczny Przedszkolak”
  • „Kulturalny Przedszkolak”
  • „Pakiet działań wspomagających dziecko i rodzica w przedszkolu”

Program nauczania religii dla przedszkola „W Radości dzieci Bożych” aut. ks. dr Tadeusz Śmiech nr dopuszczenia: AZ-0-04/3

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OPIEKA SPECJALISTYCZNA

psychologiczna – pedagogiczna - logopedyczna

Poradnią rejonową dla naszego przedszkola jest: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 3 w Krakowie ul. Konfederacka 18

tel. 12 266-19-50

Nasze przedszkole współpracuje z różnymi ośrodkami i instytucjami, głównie z najbliższego otoczenia. Przedszkolaki aktywnie uczestniczą w różnorodnych prelekcjach, warsztatach, pokazach i konkursach.

1. Współpraca ze strażą miejską, policją i strażą pożarną ma na celu ukształtowanie u naszych wychowanków dobrych nawyków i praktyk związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniom dnia codziennego.

2. Współpraca z Biblioteką Kraków - Filia nr 40: udział m.in. w lekcjach bibliotecznych, warsztatach, spotkaniach z autorami, wernisażach, zabawach z językiem angielskim.

3. Współpraca z Centrum Kultury Podgórza "Piaskownica" - uczestnictwo w różnorakich pokazach, występach, warsztatach m.in. spotkaniach z pszczelarzem, audycjach umuzykalniąjących czy konkursach.

4. Współpraca z Radą Dzielnicy XI, np. pozyskiwanie funduszy na remonty, udział w akcjach i konkursach, publikowanie informacji o ważnych wydarzeniach w życiu przedszkola w gazecie "Kurier Dzielnicy XI".

5. Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 27 np. wymiana wiedzy, doświadczeń i opinii w zakresie przygotowania dzieci do szkoły. Ponadto dyrekcja szkoły każdego roku zaprasza naszych przedszkolaków na prelekcje i zwiedzanie szkoły, aby mogły obejrzeć i poznać swoje przyszłe miejsce nauki.

6. Współpraca z innymi przedszkolami - wymiana wiedzy i doświadczeń, udział i współorganizacja konkursów i turniejów.

Nasza oferta...